Бельдій В.І., Зінчук О.М, Грицко Р.Ю. та інш. Клініка, діагностика, лікування та профілактика інфекційних уражень слизової оболонки порожнини рота.

Клініка, діагностика, лікування та профілактика інфекційних уражень слизової оболонки порожнини рота.
Методичні рекомендації для стоматологів.
Бельдій В.І., Зінчук О.М, Грицко Р.Ю.
Методичні вказівки
Львів
2005
Електронна книга
39 с.
http://infectio.lviv.ua/docum/Stomat_e-book.exe

Ураження слизової оболонки порожнини рота (СОПР) при інфекційній патології є одним з найпоширеніших захворювань з якими лікар-стоматолог зустрічається повсякденно. Із групи збудників інфекційних ураження СОПР найчастіше зустрічаються віруси і бактерії. Їх об’єднує принципова спільність епідеміологічних закономірностей, патогенезу і подібність клінічних проявів, що дає можливість об’єднати їх в окремі споріднені групи. При деяких хворобах зміни на слизовій оболонці є настільки патогномонічними (кір, герпетичні ураження), що дають підставу поставити правильний клінічний діагноз, а це є важливим для своєчасної ізоляції хворого і запобіганню поширенню інфекції. Особливу увагу присвячено лабораторній діагностиці і тактиці лікування уражень СОПР.

Методичні рекомендації підготували:
- доц. Бельдій В.І., доц. Зінчук О.М., доц. Грицко Р.Ю – кафедра інфекційних хвороб. Покровська Т.В. – лікар-інфекціоніст.
- доц. Пластунов Б.А. – завідувач кафедри гігієни та профілактичної токсикології з курсом гігієни ФПДО.

Рецензенти:
Завідувач кафедри інфекційних хвороб професор Шевченко Л.Ю.

Відповідальний за випуск:
Декан факультету післядипломної освіти доц. Січкоріз О.Є.

Методичні рекомендації затверджені на засіданні Циклової методичної комісії факультету післядипломної освіти від 24 лютого 2005 року.