Герасун Б.А. Вірусний гепатит B.

Вірусний гепатит В.
Герасун Б.А.
Монографія
Львів
1993
177 с.

У монографії викладені сучасні уявлення про гепатит В. Обговорюються питання етіології, епідеміології, клініки, лікування та профілактики. Детально розглянуті механізми передачі, зокрема венеричні та перинатальні. Окремий розділ присвячено застосуванню нормального імуноглобуліну в анти-HBs для профілактики. Багато місця відведено характеру імунної відповіді, як вирішальної ланки патогенезу. Звертається увага на особливості виникнення і перебігу хронічних форм, зокрема, позапечінкових уражень. Проблема терапії НВ-вірусної інфекції розглядається із врахуванням патогенезу хвороби.

Книга розрахована на широке коло спеціалістів, зокрема, епідеміологів, інфекціоністів, терапевтів, лікарів-лаборантів.

ПЕРЕДМОВА

Останнє десятиріччя значно змінило погляди на проблему гепатиту В. Багато передбачень, які базувались на епідеміологічних і клінічних спостереженнях, знайшли підтвердження після відкриття збудника хвороби, розробки ефективних методів індикації та встановлення можливості його позапечінкової реплікації. Без перебільшення можна вважати, що в монографії Б. А. Герасуна акумульовано найновіші досягнення у вивченні гепатиту В. В основу книги лягли результати багаторічних досліджень автора. Серед них слід виділити матеріали про природне поширення хвороби, впровадження в практику оригінальних способів індикації та клінічної інтерпретації імунної клітинної відповіді, розробки патогенезу та діагностики різних клінічних форм, нові підходи в лікуванні гепатиту В, особливо при затяжному та хронічному його перебігу. Запропонована система імунологічного моніторингу є перспективним напрямком у прогнозуванні грізних коматогенних форм хвороби, а розроблені рекомендації застосування імуноглобуліну в групах ризику дозволяють підвищити ефективність профілактики.

Книга насичена багатоплановою інформацією саме про гепатит В. Це вигідно відрізняє її від монографій, в яких опис всієї групи вірусних гепатитів не дає цілісного уявлення про НВ-вірусну інфекцію як про патологію, що виходить за рамки синдрому гепатиту. Так, розмежування хронічної патології, викликаної вірусом гепатиту В, виділення позапечінкових уражень в самостійні форми повинно сприяти підвищенню ефективності діагностики, лікування і профілактики однієї з найрозповсюдженіших інфекційних хвороб.

Заслужений діяч науки України, професор М. Б. Тітов