Зубач О.О., Зінчук О.М., Шевченко Л.Ю. Використання електронного модулю „LEPTOSPIROSIS” у клініці інфекційних хвороб.

Інфекційні хвороби – загальномедична проблема. Тернопіль „Укрмедкнига” Матеріали VII з’їзду інфекціоністів України (27–29 вересня 2006 року, м. Миргород) – 2006. – С. 400–401.

Незважаючи на очевидний прогрес в розвитку комп’ютерних технологій, в медичній галузі їх використання ще не набуло достатнього поширення. Для оптимізації роботи з медичною документацією створено електронний модуль “LEPTOSPIROSIS”, який є складовою частиною бази даних, що створена на кафедрі інфекційних хвороб Львівського національного медичного університету ім. Данила Галицького та функціонує в середовищі Windows 95/98/Me/2000/XP і є продуктом MS Access 97. Окремі компоненти “LEPTOSPIROSIS”  інтегровані в MS Word 97 і MS Excel 97. Призначення Бази даних – нагромадження, аналіз клініко-лабораторних даних хворих на лептоспіроз, а також автоматизована презентація медичної документації (епікризів).

Файлова структура Бази даних: Archive.bat, Function.xls, Leptospirosis.mdb, Leptospirosis.xls, Leptospirosis_ODBC.dot, Create_Epykriz.doc, Statistics.xlt, System_z.mdw.

 Для роботи електронного модулю даних необхідний IBM-сумісний комп’ютер з інстальованими Windows 95/98/Me/2000/XP і пакетом Microsoft Office 97/2000/XP. Мінімальні апаратні вимоги: до процесора – 486DX2, до оперативної пам’яті – 12-16 МВ.

База даних є структурованою і містить наступні складові частини:

– таблиця “Лептоспіроз” – є основною, складається з 248 полів, в які вносяться детальні дані про хворих на лептоспіроз, а саме: паспортні дані, анамнестичні відомості, скарги, клінічні дані, лабораторні та інструментальні показники, лікувальні заходи і їх ефективність, рекомендації тощо.

– таблиця “NO ” – складається з 12 полів, в які вносяться дані поглибленого аналізу рівня оксиду азоту у пацієнтів з лептоспірозом. Дана таблиця є підлеглою відносно основної таблиці “Лептоспіроз” і пов’язана з нею кореляційним зв’язком за схемою “1 до ∞”.

– головна кнопочна форма – на ній розміщені кнопки: “Про LEPTOSPIROSIS ” (короткі відомості про Базу даних), “Допомога”, “Ліцензійна угода”, “Почати роботу” (відкриває форму “Лептоспіроз”) і “Вихід” (закриває Базу даних). Головна кнопочна форма відкривається автоматично при запуску Бази даних;

– композиційна форма “Лептоспіроз”– створена на основі таблиці “Лептоспіроз” і використовується для введення нових записів у Базу даних. У форму  “Лептоспіроз” вбудована  таблична форма підлеглої таблиці “NO”;

– форма “Епікризи стандартні” – створена на основі таблиці “Лептоспіроз” і використовується для роздруковування епікризів, не виходячи з електронного модулю. Ця форма складається з незмінних текстових фрагментів, які будуть однаковими у всіх епікризах, що видрукувані з використанням указаної форми, а також із варіабельних текстових фрагментів, кожен з яких відповідає конкретному полю таблиці “Лептоспіроз”.

За допомогою спеціальної форми-шаблону MS Excel Statistics.xlt, база даних здатна проводити статистичний аналіз даних архіву. Використання даної бази даних є зручним і нескладним навіть для початківців.