Бесєдін В.М., Герасун Б.А. Патогенез антенатальної передачі HBV при хронічному гепатиті В.

Запропонована гіпотеза, що пояснює механізм антенатальної передачі HBV при хронічному гепатиті В. Антенатальній передачі віруса сприяє посилення імунологічної реактивності матері до фетоплацентарного комплексу, (тобто зниження фізіологічної імуносупресивності крові вагітної жінки). Руйнівний вплив материнських сенсибілізованих лімфоцитів створює умови для передачі HBV з інфікованими клітинами крові.

Стан фізіологічної імуносупресії оцінювали по здатності сироватки крові вагітної жінки гальмувати феномен спонтанного розеткоутворення лейкоцитів донора з еритроцитами барана. За показник імуносупресивної активності крові приймали найбільше розведення сироватки, яке ще знижує показник розеткоутворення на 20 %.

При обстеженні в перші 24 години життя 13-х дітей, які народились від матерів з HBeAg-позитивним хронічним гепатитом В, у 3-х дітей в крові із вени голови виявлено HBV DNA. Ретроспективний аналіз показав, що у першому триместрі вагітності у їхніх матерів було зниження імуносупресивної активності периферичної крові. У інших 10 матерів імуносупресивна активність крові була значно вищою.

Для попередження таких заражень рекомендується моніторинг імуносупресивної активності крові вагітної жінки та своєчасне проведення імунокорекції.